Зимовий комплект кондиціонера

Останнім часом кондиціонери все частіше використовуються не лише для охолодження приміщень, а і в якості устаткування для обігріву. Враховуючи особливості нашої кліматичної зони, є певний сенс в придбанні устаткування здатного підтримувати заданий мікроклімат упродовж усього року. Влітку кондиціонер працює в режимі охолодження і осушення повітря, восени, зимою і весною підтримує задану температуру в режимі теплового насоса. Якщо врахувати коефіцієнт корисної дії співвідношення витраченої електроенергії і отриманої кількості тепла або холоду, то це устаткування не має аналогів, окрім джерел альтернативної енергії, по своїй ефективності (SCOP від 3.0 до 8.0).

 Проблем з експлуатацією кондиціонерів при плюсових значеннях температури практично не буває, головне грамотно організувати відведення дренажу з внутрішнього і зовнішнього блоку при відповідних режимах роботи. Проте взимку при негативних значеннях температури відвести конденсат стає складніше. Попри те, що кондиціонер стає в режим оттайки і ефективно розморожує конденсатор, тала вода замерзає на піддоні, в дренажних отворах і трубках, чим перешкоджає відведенню конденсату назовні. Як наслідок, утворюється лід, який у кращому разі може стати причиною вібрації і стороннього шуму зовнішнього блоку кондиціонера, у гіршому разі може стати причиною поломки вентилятора і теплообмінника.

Для вирішення цієї проблеми використовують зимовий комплект для кондиціонера, завдання якого забезпечити стабільну оттайку піддону, картера і відведення дренажу. Також зимовий комплект використовується на кондиціонерах для серверних, де устаткування працює на охолодження і в зимовий час. Стандартний зимовий комплект кондиціонера складається з:
 - підігрівання картера компресора;
 - підігрівання піддону зовнішнього блоку;
 - підігрівання дренажної системи;
 - регулятора оборотів вентилятора зовнішнього блоку;
 - повітряного термостата.

 Функцію підігрівання картера в зимовому комплекті виконують поясковые ТЭНы, вони бувають в силіконовій або металізованій оболонці, потужністю від 30 Вт. до 75 Вт., залежно від потужності компресора кондиціонера.

Підігрівання піддону і дренажної системи здійснюється за допомогою гнучких ТЭНов потужністю 30 Вт на погонний метр. Існують готові до підключення ТЭНы різної довжини від 2м. до 10 м., а також ТЭНы у бухтах від 50 м. і більше, наприклад SEDES, де є можливість самостійно вибрати довжину робочої поверхні, обрізавши ТЭН в спеціальному місці.

Регулятор оборотів вентилятора забезпечує зниження оборотів при падінні температури навколишнього повітря, таким чином зменшується утворення інею на поверхні конденсатора. На більшості сучасних инверторных кондиціонерах ця функція зимового комплекту реалізована заводом виробником, тому не завжди виникає необхідність його додаткової установки.

 Для безвідмовної і ефективної роботи вашого кондиціонера або теплового насоса в зимовий період, бажано заздалегідь потурбуватися про установку зимового комплекту для кондиціонера. Необхідність такого доукомплектування устаткування краще обговорити з фахівцями, можливо у вашому випадку в цьому немає необхідності. Але якщо така необхідність існує, довірити монтаж зимового комплекту кондиціонера, краще фахівцям, оскільки і у будь-якій іншій справі, є певні тонкощі і нюанси.

 Бажаємо Вам комфорту і тепла, яке повною мірою здатні здійснити сучасні кондиціонери і теплові насоси.